Pielęgnacja stóp

Pielęgnacja stóp

Nadchodzą gorące dni i lato niebawem spowoduje, że będziemy odsłaniać stopy zakładając lekkie sandałki i klapki. Dlatego nasze nogi powinny wyglądać zdrowo i być zadbane w każdym calu.

Prawidłowa pielęgnacja stóp polega na systematycznym przycinaniu i piłowaniu paznokci, używaniu kremów i balsamów zapobiegających zrogowaceniom i odciskom i które nawilżą skórę stóp.

Ważną rzeczą jest także noszenie wygodnego przewiewnego obuwia dopasowanego do stopy. Preparaty zapewniające zdrowie i komfort naszym stopom. Kiedy robi się skóra jest bardziej sucha więc koniecznie trzeba ją nawilżać. Służą do tego kremy z wyciągami roślinnymi i owocowymi.

W sklepach kosmetycznych i w aptekach jest ich sporo. Wybierając odpowiedni kosmetyk dla naszych stóp musimy brać pod uwagę wszystkie czynniki: czy nie jesteśmy uczuleni na dany składnik kremu, czy nasze stopy nie są chore a skóra w jakiś sposób uszkodzona i czy cierpimy na zwiększoną potliwość stóp. Są to ważne rzeczy, gdyż to one właśnie ukierunkowują wybór kosmetyków do stóp.

Są to między innymi kremy zmiękczające do pięt, balsamy rozgrzewające idealne na zimę, kremowe pudry zapobiegające nadmiernemu poceniu się, dezodoranty do stóp.

Świetnym sposobem na odprężenie się jest masaż a zwłaszcza masaż stóp. Wspaniale jest gdy ktoś nam może taki masaż wykonać, ale możemy też sami to zrobić używając dobrego do tego rodzaju zabiegu kremu. Bardzo dobrze sprawdza się olejek do masażu.

Taki masaż jest dobroczynny dla organizmu gdyż na stopach znajdują się receptory odpowiedzialne za wszystkie narządy w naszym ciele. Tym bardziej powinniśmy dbać o stopy mocząc je w specjalnych kąpielach lub wodzie z dodatkiem specjalnych soli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*