Kosmetyki kolorowe

Kosmetyki kolorowe

Kosmetyki kolorowe to wszelkiego rodzaju pudry, podkłady, cienie do powiek, tusze do rzęs pomadki i błyszczyki do ust dzięki, którym każda kobieta może podkreślić walory swojej urody.

Makijaż do podstawa codziennej pielęgnacji. Ten wykonywany na co dzień jest raczej lekki, dominują w nim kolory pastelowe i delikatne podkreślenie ust. Tak można wyjść do pracy, na umówione spotkanie w ciągu dnia lub zakupy.

Natomiast każdy makijaż na specjalną okazję charakteryzuje się nutką tajemniczości, zagadkowości i jest inny od tego jaki wykonujemy codziennie. Zwykle specjalne okazje to wesela, bale, sesje zdjęciowe, więc makijaż powinien być z reguły mocniejszy. To zależy również od upodobań i indywidualnych warunków urody.

Wieczorowy makijaż musi być mocny, aby odznaczał się w półmroku lub niezbyt intensywnym oświetleniu. Zwykle dobierany jest do koloru cery oraz barwy kreacji jaką założymy na daną okazję.

Profesjonalne kosmetyki kolorowe gwarantują, że makijaż będzie trwały i nie zaszkodzi naszej skórze i oczom. Wykonanie make-up’u rozpoczyna się zwykle od oczyszczenia skóry twarzy i dekolty, nałożenia kremu a następnie odpowiedniego dla cery podkładu i korektora w tych miejscach gdzie skóra tego wymaga. Można użyć także pudru sypkiego dla wykończenia.

Kolejny krok to makijaż oczu. W tym celu używa się różnego rodzaju cieni do powiek połyskujących lub matowych, kolorowych kredek służących do podkreślenia linii rzęs i brwi. Możliwości jest nieskończenie wiele. A wykończeniem makijażu oka jest użycie zalotki i nałożenie odpowiedniego rodzaju tuszu do rzęs.

Absolutnym wykończeniem jest nałożenie szminki lub błyszczyku w rozsądnie dobranym kolorze. Włosy powinno się modelować przed wykonaniem makijażu, aby ten nie uległ zniszczeniu podczas układania fryzury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*